| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6503-HEA |
| Color | Azure Fabric |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 30.5 in |
| Item Length | 31.5 in |
| Item Width | 27.5 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Frame Material | Fabric |
| Number of Items in Set | 1 |
| UPC | 889654275763 |
Check the listing for details. Modway Lyra Fabric Armchair in Azure Fabric. Color: Azure Fabric, Condition: New. Listed at 241.25 USD. Includes non-marking feet. Assembly Required. Weight Capacity: 330 lbs. One - Accent Armchair. Dense Foam Padding. Woven Heathered Fabric.