| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Collection | Nebula |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-6054-COG |
| MPN | EEI-6054-COG |
| Color | Brown |
| Type | Living Room Benches |
| Style | Modern |
| Item Height | 19" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 22" |
| Category | Living Room Benches |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Modway Nebula Upholstered Performance Velvet Bench in Cognac Brow |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Living Room Benches |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Nebula Upholstered Performance Velvet Bench in Cognac Brow |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654227069 |
Check the listing for details. Modway Nebula Upholstered Performance Velvet Bench in Cognac Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 339.37 USD. Relax amidst trending style and modern comfort with the Nebula Performance Velvet Upholstered Accent Bench. Bringing appreciated texture to your living space, entryway, bedroom, office, or other seating area, this accent bench is upholstered in a beautiful stain-resistant performance velvet fabric.