| Material | Velvet |
|---|---|
| Collection | Peruse |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-2462-BLK |
| MPN | EEI-2462-BLK |
| Color | Black |
| Type | Loveseats |
| Style | Modern |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 36" |
| Category | Loveseats |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Modway Peruse Modern Style Performance Velvet Loveseat in Black |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Loveseats |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Peruse Modern Style Performance Velvet Loveseat in Black |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654096009 |
Check the listing for details. Modway Peruse Modern Style Performance Velvet Loveseat in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 901.22 USD. Invigorate your living room décor with the Peruse Arm Performance Velvet Loveseat. Luxuriously tufted buttons adorn the soft, stain-resistant performance velvet polyester upholstery for an exquisite look of exceptional appeal.