| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-5037-WHI |
| Color | White |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 18.5 in |
| Item Length | 19 in |
| Item Width | 49.5 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Frame Material | Performance Velvet |
| UPC | 889654232377 |
Check the listing for details. Modway Prologue Braided Velvet Ottoman in White. Color: White, Condition: New. Listed at 336.50 USD. This stylish ottoman features intricate fabric weaving, projecting a skilled artisan aesthetic. Prologue is a plush bench, carried on sturdy acrylic legs, bringing polish and modern radiance to your lounge space or bedroom.