| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-3954-BLK |
| Color | Black |
| Type | Bar and Counter Stools |
| Item Height | 41.5 in |
| Item Length | 21 in |
| Item Width | 41 in |
| Frame Material | Metal |
| Number of Items in Set | 2 |
| Set Includes | Two - Promenade Bar Stool |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
Check the listing for details. Modway Promenade Bar Stool Set of 2 in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 182.01 USD. Modway Promenade Bar Stool Set of 2 in Black Item Description Usher in eclectic décor with the Promenade arm bamboo and metal bar stool. Complete with a vintage powder coated steel finish, Promenade exhibits the charm of the classic bistro while upgrading your breakfast nook or bar area with a striking industrial modern piece that breathes exceptionalism. Mix-and-match with a stool that transforms eating spaces and enlivens bar time. Set Includes: Two - Promenade Bar Stool Features: Cafe and Bistro Style Bar Stool Powder Coated Steel Laminated Bamboo Seat Some Assembly Required Stool Weight Capacity: 331 lbs. Dimensions: Overall Product Dimensions: 21"L x 41"W x 41.5"H Overall Bar Stool Dimensions: 21"L x 20.5"W x 41.5"H Seat Dimensions: 19"L x 19"W x 30"H Backrest Height: 11.5"H Armrest Height from Seat: 8.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520