| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-3903-DUS |
| Color | Dusty Rose |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 30 in |
| Item Length | 24 in |
| Item Width | 26 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Frame Material | Performance Velvet |
| UPC | 889654977674 |
Check the listing for details. Modway Savour Tufted Performance Velvet Accent Chair in Dusty Rose. Color: Dusty Rose, Condition: New. Listed at 172.87 USD. Featuring a sweeping silhouette and updated club chair design, this velvet chair is suited for the dining table or living room, entryway, bedroom, or office as an accent chair. Chair Weight Capacity: 300 lbs.