| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | EEI-3917-SLV-GRY |
| Color | Silver Gray |
| Type | Sofa Sectionals |
| Item Height | 30 in |
| Item Length | 27.5 in |
| Item Width | 76.5 in |
| Material | Aluminum |
Check the listing for details. Modway Shore Outdoor Patio Aluminum Sofa in Silver Gray. Color: Silver Gray, Condition: New. Listed at 614.63 USD. Modway Shore Outdoor Patio Aluminum Sofa in Silver Gray Item Description Enjoy your patio or backyard leisure time with the strong and durable Shore Outdoor Patio Aluminum Sofa. Made with an anodized brushed aluminum frame and non-marking black plastic foot caps, Shore Patio Sofa comes outfitted with removable, resilient fabric canvas cushions that are easy-to-clean and tested to last through all weather conditions. The Shore Outdoor 3-Seater Sofa complements your casual gatherings with a look and functionality you can rely on. Sofa Weight Capacity: 900 lbs. Set Includes: One - Shore Sofa Features: Outdoor Patio Sofa All-Weather Cushions Easy-Clean Fabric Aluminum Frame Three-Seater Patio Couch Non-Marking Foot Caps Sofa Weight Capacity: 900 lbs. Dimensions: Overall Product Dimensions: 27.5"L x 76.5"W x 30"H Seat Dimensions: 27.5"L x 76.5"W x 16.5"H Backrest Dimensions: 6"L x 76.5"W x 23"H Armrest Dimensions: 9.5"H Cushion Thichkness: 6"H Seat Cushion Dimensions: 23"L x 27"W x 6"H Back Cushion Dimensions: 4 - 6"L x 23"W x 13.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520