| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Frame Material | Metal |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-798 |
| MPN | EEI-798 |
| Color | Black |
| Compatible Mattress Size | Twin Size |
| Type | Beds |
| Style | Modern |
| Item Height | 34" |
| Item Width | 39" |
| Item Length | 78" |
| Category | Beds |
| Fabric | Metal |
Check the listing for details. Modway Townhouse Modern Solidly Welded Iron Twin Bed in Black Finish. Color: Black, Condition: New. Listed at 127.12 USD. Historic appeal emerges from the fully welded construction and tubing of the Townhouse Bed Frame. The unique decorative banding adds a lighthearted rejoicing to the solidly lineal rail design. Finished with a classic arc-shaped header and footer, gladden your room with this enamored piece of refuge.Features:Materials: Solidly welded ironFinish: BlackIdeal for a country or urban décorTubular design with black finishSpecifications:Product Dimensions: 34"H x 39"W x 78.5"DProduct Weight: 29 lbs