| Material | Velvet |
|---|---|
| Collection | Triumph |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-4346-NAV |
| MPN | EEI-4346-NAV |
| Color | Navy |
| Type | Loveseats |
| Style | Modern |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 63" |
| Item Length | 32" |
| Category | Loveseats |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Modway Triumph Channel Performance Velvet Tufted Loveseat in Navy |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Loveseats |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Triumph Channel Performance Velvet Tufted Loveseat in Navy |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654971917 |
Check the listing for details. Modway Triumph Channel Performance Velvet Tufted Loveseat in Navy. Color: Navy, Condition: New. Listed at 588.99 USD. With interior channel tufting and luxe velvety texture, this loveseat abounds in retro modern style and glam deco charm. This loveseat is part of a sectional sofa collection that allows you to create a seating solution that works for your living room, bedroom, office space, entryway, or lounge area.