| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | Willow |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-6638-BLK-BEI |
| MPN | MOD-6638-BLK-BEI |
| Color | Black |
| Size | King Size |
| Type | Beds |
| Style | Modern |
| Item Height | 51" |
| Item Width | 80" |
| Item Length | 83" |
| Category | Beds |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Modway Willow King Wood Platform Bed with Splayed Legs in Black/B |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Wood |
| Mattress Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Beds |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Willow King Wood Platform Bed with Splayed Legs in Black/B |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654960027 |
Check the listing for details. Modway Willow King Wood Platform Bed with Splayed Legs in Black/Beige. Color: Black, Condition: New. Listed at 391.99 USD. Refresh your master bedroom or guest room with the modern style, retro detail, and organic aesthetics of the Willow Tufted Wood King Platform Bed. Assembly required. Wood slat support system. Materials: Wood, rubberwood, MDF and veneer.