| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| MPN | does not apply |
| Item Width | 16 in |
| Frame Material | real mongolian lamb fur |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Item Length | 20 in |
| Item Height | 18 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Upholstery Fabric | real mongolian lamb fur |
| Country of Manufacture | United States |
| Assembly Required | No |
| Brand | furz11 |
| Color | White |
| Theme | Nature |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Type | Bench |
| Room | Bathroom |
Check the listing for details. Mongolian Lamb Fur Stool Natural White Tibet Footstool Bench Ottoman. Color: White, Condition: New. Listed at 529.00 USD. New Genuine Mongolian Lamb Stool Made In The USA 1st Quality Real Natural White (Off White) Mongolian Lamb Fur Dimensions: 18"High, 20"Length,16"Width Tapered Iron Legs With Matte Black Finish No Assembly Required Custom Sizes Available Many Colors Available - Check Pillow Category In My Store For Colors We Fabricate Mongolian Lamb To Any Dimension For Ottomans,benches And Seat Cushions