| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Chair Height | 32.75 in |
| Seat Depth | 18.25 in |
| Model | Montenegro |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Table Length | 70.0 in |
| Assembly Required | Yes |
| Material | Wicker & Wood |
| Chair Depth | 24.00 in |
| Chair Width | 24.00 in |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Type | Dining Set |
| Features | Stacking |
| Color | Teak & Multi-brown |
| Chair Color | Multibrown |
| MPN | Does Not Apply |
| Number of Items in Set | Six-Piece |
| Table Height | 29.50 in |
| Tabletop Material | Acacia |
| Seat Height | 16.6 in |
| Brand | GDFStudio |
| Set Includes | Chairs |
| Cushions Included | No |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Table Width | 33.00 in |
Check the listing for details. Montenegro Outdoor 6 Piece Teak Finished Acacia Wood Dining Set with Stacking Ch. Color: Teak & Multi-brown, Condition: New. Listed at 1246.36 USD. This clean and simple dining set combines the functionality of wood and iron with the comfort of wicker. Complete with a table, bench, and 4 wicker dining chairs, this set offers comfortable seating for 6 in the great outdoors. Sure to complement any patio decor, this dining set offers you a stylish wooden design with the functionality of an iron framework and comfortable wicker chairs, guaranteed to give you a weather resistant set that will last for years to come. Product Details Includes: One (1) Table, One (1) Bench, and Four (4) Chairs Table and Bench Material: Acacia Wood Table and Bench Frame Material: Metal Chair Material: Polyethylene Wicker Chair Frame Material: Iron Table and Bench Finish: Teak Table and Bench Frame Finish: Rustic Metal Wicker Finish: Multi-brown Assembly Required Dimensions Table: 33.00"D x 70.00"W x 29.50"H Bench: 14.50"D x 63.00"W x 17.75"H Seat Width: 14.57" Seat Depth: 63.00" Seat Height: 17.72" Chair: 24.00"D x 24.00"W x 32.75"H Seat Width: 18.50" Seat Depth: 18.25" Seat Height: 16.60"