| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Color | Camouflage |
| Tabletop Material | Polyester |
| Set Includes | Chair |
| Item Length | 13" |
| Suitable For | Camping |
| Brand | Mossy Oak |
| Type | Stool |
| Weight Capacity | 225 lb |
| Item Height | 16.5" |
| Frame Material | Steel |
| Features | Foldable |
| Folded Dimensions | 15.5" x 20.5" x 2.5" |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Seat Material | Polyester |
| Item Width | 10.5" |
| Item Weight | 3.25 Lbs |
Check the listing for details. Mossy Oak Folding Hunting Stool with Bag Shadow Grass Blades Camo Max 225lb Cap.. Color: Camouflage, Condition: New. Listed at 24.19 USD. Brand New! Fast and FREE SHIPPING! (USPS/UPS/FEDEX) Introducing the Mossy Oak Folding Hunting Stool with Bag in Shadow Grass Blades Camo! This portable and foldable stool is perfect for your hunting, camping or indoor/outdoor activities. The stool is made of durable steel frame with polyester seat material that can hold up to 225 lbs weight capacity. The Mossy Oak Folding Hunting Stool with Bag also features a convenient carrying bag, and it is designed for maximum comfort with its 16.5 inches height and 13 inches length. Furthermore, the stool comes in Camouflage color, and it includes a chair with a weight of 3.25 lbs. This stool is perfect for all your camping and hunting needs, so get yours today!