| Country of Origin | China |
|---|---|
| Compatible Brand | Works for many different brands of lift chairs |
| Pattern | Solid |
| Stroke | 368 mm/14.49 in |
| Color | Black |
| Compatible Model | DL-DT1006A-054-29 |
| Material | Aluminum |
| MPN | DL-DT1006A-054-29 |
| Minimum install size | 98 mm/3.86 in |
| Brand | Duole |
| Department | Adults |
| Type | power recliner couch lift chair Linear Actuator Motor |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Clean with Dry Cloth |
| Model | DL-DT1006A-054-29 |
| Personalized | No |
| Style | Modern |
| Features | Power Recliner Couch Lift Chairs Linear Actuator Motor |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Room | Indoor |
| Item Weight | 4 lb |
| Product Line | DL |
| UPC | 037936606266 |
Check the listing for details. Motor Model DL-DT1006A-054-29 Linear Actuator for Power Recliner Lift Chair Sofa. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 94.99 USD. The Motor can replace Motor Model DL-DT1006A-054-29. Notice: 1.