| Compatible Brand | Kaidi |
|---|---|
| Speed | 36mm/s |
| Color | Black |
| Max.load | 800N |
| Compatible Model | can replace Model KDYJT006-20 and many different brands of motors |
| Material | Metal |
| Brand | kaidi |
| Department | Adults |
| Type | power recliner couch lift chair Linear Actuator Motor |
| Stroke: | 250mm/9.84inches |
| Care Instructions | Clean with Dry Cloth |
| Minimum install dimension | 432mm/17inch |
| Model | KDYJT006-20 |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Features | Kaidi Motor |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of Items | 1 |
| Room | Indoor |
| Item Weight | 5Ibs |
| UPC | 016392572933 |
Check the listing for details. Kaidi Motor Linear Actuator Model KDYJT006-20 for Recliner Couch Lift Chairs. Color: Black, Condition: New. Listed at 99.99 USD. OEM Kaidi Power Recliner Lift Chairs Motor Actuator Model KDYJT006-20. Easy to install, Speed: 36mm/s, Max.load: 800N. Speed: 36mm/s.