| Country of Origin | China |
|---|---|
| MPN | KDYJT013 KDYJT013-66 |
| Department | Adults |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Clean with Dry Cloth |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Features | Linear Actuator Motor for Power Recliner Lift Chair Electric Sofa |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Room | Indoor |
| Compatible Brand | KAIDI |
| Speed | 42mm/s |
| Pattern | Solid |
| Stroke | 329mm/12.95inches |
| Color | Black |
| Max.load | 1000N |
| Compatible Model | can replace KDYJT013-66 and many different models |
| Material | Aluminum |
| Brand | Kaidi |
| Type | Power Recliner Lift Chair Electric Sofa Linear Actuator Motor |
| Minimum install dimension | 493mm/19.41inches |
| Model | KDYJT013-66 |
| Item Weight | 6 lb |
| Product Line | KD |
| UPC | 674519382645 |
Check the listing for details. Motor Model KDYJT013 KDYJT013-66 Linear Actuator for Power Recliner Lift Chair. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 79.99 USD. OEM Kaidi Power Recliner Lift Chairs Motor Actuator Model KDYJT013-66. Notice: 1. Easy to install, Speed: 42mm/s, Max.load: 1000N. Speed: 42mm/s.