| Minimum install dimenson | 385 mm / 15.2 inches |
|---|---|
| Storke | 187 mm / 7.36 inches |
| Color | Black |
| Compatible Model | can replace the motor model ML16 ML16-246 and ML16-246A |
| MPN | ML16-246 |
| Material | Aluminum |
| Brand | MuLin |
| Type | Linear Actuator Motor for Power Recliner Lift Chair Electric Sofa |
| Department | Adults |
| Care Instructions | Clean with Dry Cloth |
| Model | ML16 ML16-246 |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Features | Motor Actuator |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of Items | 1 |
| Room | Indoor |
| UPC | 081904052296 |
Check the listing for details. Motor Linear Actuator Model ML16 ML16-246 for Lift Chair Electric Adjustable Bed. Color: Black, Condition: New. Listed at 99.99 USD. This is electric adjustable bed sofa motor model ML16 ML16-246 made by mulin. This is electric adjustable bed sofa motor model ML16 ML16-246 made by mulin. Model: ML16 ML16-246. Load: 4000N.