| Form | Liquid |
|---|---|
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 5.54 x 3.46 x 10.87 Inches |
| For | Bathroom |
| Item Length | 5.53 in |
| Brand | Mr. Clean |
| Type | Surface Cleaner |
| Assembled Product Weight | 4.496 lb |
| Capacity | 64 fl oz |
| Volume | 64 fl oz |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 10.87 in |
| Features | Cuts Through 100 Percent Of Dirt, Grease, & Grime |
| Scent | Meadows & Rain |
| Item Weight | 4.496 lb |
| Item Width | 3.46 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Mr Clean 2X Concentrated Multi Surface Cleaner Febreze Meadows & Rain - 64 oz. Condition: New, Made in United States. Listed at 12.95 USD. Mr. Clean's 2X Concentrated (vs. Mr. Clean Original) All Purpose Cleaner muscles through 100% of dirt and grease for powerful, multi surface cleaning. This floor cleaner for mopping is great for cleaning linoleum, tile & hardwood floors (use diluted only).