| Color | Beige |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Set Includes | Chair, Cover |
| Item Length | 62.5 cm |
| Brand | MUJI |
| Type | Floor Chair |
| Department | Adults |
| Item Height | 53 cm |
| Model | MUJI Floor Chair |
| Frame Material | Steel |
| Style | Japanese |
| Features | Reclinable |
| Room | Dining Room, Living Room |
| Item Width | 68 cm |
| Upholstery Fabric | 100% Cotton |
Check the listing for details. MUJI Floor Chair Large with 100% Cotton Cover NEW FS White, beige, brown each co. Color: Beige, Condition: New. Listed at 212.00 USD. Introducing the MUJI Floor Chair Large, a stylish and functional addition to any indoor space. The chair also includes a reclinable feature, making it perfect for relaxation in the dining room or living room.