| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Compatible Brand | Okin, Limoss, Kaidi, Mulin, FBS, Catnapper, LA Z BOY |
| Color | Black |
| Compatible Model | ELEASMB7337, MLSK111-A1 |
| Material | Plastic |
| Item Length | 5.9 in |
| Brand | Mulin |
| Department | Adults |
| Type | power recliner lift chair electric sofa remote hand control |
| Item Height | 1.2 in |
| Model | HC111-1M-1U01 2M-L |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Features | Power Recline, Adjustable Headrest, USB Charge, LED Backlights |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 1.8 in |
| Item Weight | 0.5 Ibs |
Check the listing for details. Mulin MLSK111-A1 2 Button 5Pin Lift Chair Remote Hand Control with USB Backlight. Color: Black, Condition: New. Listed at 36.99 USD. This remote control has a long black housing with two large black buttons with USB and backlightApply to okin, limoss, kaidi, mulin, fbs and other brands chair motors5 pin round plug can be used on many different brands of power recliners and lift chairs, such as hand control ELEASMB7337, MLSK111-A16.2ft length lift chair cable with 180 degree angle plug at the end, including extension cable, 90 degree angle plug at the extension cable, plug into straight the motor connectorEasy to install, up and down buttons for two functions, handset with USB, you could charge your phone