| Compatible Brand | mulin, okin, dewert, limoss ,kaidi |
|---|---|
| Color | Silver |
| Compatible Model | 5 Pin Connector |
| Material | Plastic |
| Item Length | 4.4 in |
| Brand | Mulin |
| Type | Power Recliner Lift Chairs Electric Sofa Remote Hand Control |
| Department | Adults |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Height | 0.9 in |
| Model | MLSK13-B3 |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Features | Adjustable Height, LED Backlight |
| Number of Items | 1 |
| Room | Any Room |
| Item Width | 2.1 in |
| Item Weight | 0.33 lb |
| UPC | 094759584560 |
Check the listing for details. Mulin MLSK13-B3 Power Recliner 4 Button 5 Pin Remote Control for Sofa Lift Chair. Color: Silver, Condition: New. Listed at 29.99 USD. Works on mulin, okin, dewert, limoss and kaidi motors commonly found in lift chairs. 4.2 ft length lift chairs cable, 90 degree angle plug at the end.