| Country of Origin | China |
|---|---|
| Compatible Brand | works for many different brands of lift chairs |
| Pattern | Solid |
| Speed | 13mm/s |
| Minimum install dimenson | 5.9”/150mm |
| Color | Black |
| Storke | 4.7”/120mm |
| Compatible Model | ML8-086-12 |
| MPN | ML8 ML8-086-12 |
| Material | Aluminum |
| Brand | MuLin |
| Type | Linear Actuator Motor for Power Recliner Lift Chair Electric Sofa |
| Department | Adults |
| Input | DC 28V- 1.5 A |
| Care Instructions | Clean with Dry Cloth |
| Model | ML8-086-12 |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Features | Power Recliner Lift Chair Electric Sofa Linear Actuator Motor |
| Number of Items | 1 |
| Room | Indoor |
| Item Weight | 6 lb |
| Product Line | MuLin |
| UPC | 692090998970 |
Check the listing for details. Mulin Motor Model ML8 ML8-086-12 Linear Actuator for Power Recliner Lift Chair. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 79.59 USD. Notice: 1. Speed: 0.4”/13mm/s.