| Select | 5 bottles |
|---|---|
| Brand | GPGP Greenpeople |
| Formulation | Drops, Liquid |
| Active Ingredients | Elderberry, Mullein Leaf |
| Type | Extract |
| Features | Natural, Organic |
| Scent | Herbal |
| Main Purpose | Bones & Joints, Dietary Supplement, Liver Health, Respiratory Wellness |
| Administration | Oral |
| Dosage | 1ml |
| When to Take | After Meal, Before Meal, On an Empty Stomach, With Meal |
| Ingredients | Common Mullein (Verbascum thapsus), Marshmallow Root |
| Type of Diet | Herbal, Natural, Organic |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Department | Adult, Unisex, Adult, Men, Unisex, Women |
| Body Area | Lungs |
| Item Weight | 100g |
| Volume | 2 fl oz |
| Unit Quantity | 2 |
| Unit Type | fl oz |
| Color | Light Brown |
| FDA Registered No | 16235954282 |
| Package contents | 1/3/5 Bottles* 60ml drops |
| Expiration Date | 11/2027 |
| Manufacture of Date | 11/2025 |
Check the listing for details. Mullein Leaf Extract Super Concentrated 420,000 MG 2 FL.OZ/60 ML Lung Cleanse. Color: Light Brown, Condition: New. Listed at 44.99 USD. ◆ Beyond its herbal applications, Mullein Leaf has garnered interest in the realm of holistic wellness. It is often explored for its potential effects on respiratory function, immune support, and overall wellness.