| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Common Uses | Race Car bodies, trailers, hobbies, Snow mobiles a |
| Manufacturer Part Number | 101-511x50 |
| Surface Finish | Black |
| Product Type | Blind Rivet |
| Pull Type: | Multi Grip |
| Color | Black |
| Head Size | Large Head: 0.362" |
| Body Material | Aluminum |
| Nail Material | Steel |
| Rivet Size | 1/8" |
| Package Size | 50 ct. Bag |
| Grip Range | 1/8" - 1/4" |
| Part Brand | Bryke Fasteners |
| Brand | Bryke Fasteners |
| UPC | Does Not Apply |
Check the listing for details. MULTI GRIP 1/8" BLACK Large Head Rivets Pop Rivet 50ct Racing Fasteners IMCA UMP. Color: Black, Condition: New. Listed at 8.95 USD. 1/8" RivetsMulti Grip Large HeadColor: BlackAluminum Head / Steel NailGrip Length: 1/8" - 1/4"Head OD: 0.362"Bag of 50Bryke Racing Part# 101-511x50Check out our other eBay listings