| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Common Uses | Race Car bodies, trailers, hobbies, Snow mobiles a |
| Brand | Bryke Fasteners |
| Manufacturer Part Number | 101-310 |
| Surface Finish | Flat Black |
| Product Type | Blind Rivet |
| Pull Type: | Multi Grip |
| Color | Flat Black |
| Head Size | Small Head: 3/8" OD |
| Body Material | Aluminum |
| Nail Material | Steel |
| Rivet Size | 3/16" |
| Package Size | 50 ct. Bag |
| Grip Range | 1/4" - 3/8" |
| Part Brand | Bryke Fasteners |
Check the listing for details. Multi Grip Small Head FLAT BLACK Rivets Pop Rivet 50ct 3/16" Multi-grip IMCA. Color: Flat Black, Condition: New. Listed at 8.95 USD. 3/16 FLAT BLACK Finish Small Head Multi Grip Rivets. Grip Range 1/4" - 3/8" Steel Nail / Aluminum Head Bag of 50 Bryke Racing Part# 101-310x50Check out our other eBay listings