| Please Note | Delivery from the nearest warehouse in USA |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Shoe Rack |
| Material | Paintless Board, Metal |
| Item Length | 57cm/22.44in |
| Item Width | 57cm/22.44in |
| Item Height | 107cm/42.1in |
| Mounting | Free Standing |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Assembly Required | Yes |
| Features | 360° Rotatable |
| Number of Tiers | 4 |
| Number of Shoes Applicable Each Tier | 4 Pairs(For Reference) |
| Total Load-bearing Capacity | About 17.5kg/38.58lbs |
| Net Weight | 14.25kg/31.41lbs |
| Tier Spacing | 21cm/8.26in, 44cm/17.32in |
| Product Size | 57*57*107cm/22.44*22.44*42.1in |
| Package Size | 60*60*20cm/23.62*23.62*7.87in |
Check the listing for details. Multi-tier Shoe Storage Rack 360° Rotating Shoes Shelf 4Tier Organizer Shoe Rack. Color: Black, Condition: New. Listed at 78.79 USD.