| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Keeps Cold For | 12 hrs |
| Beverage Type | Hot or Cold |
| Personalize | Yes |
| Keeps Hot For | 6 hrs |
| Department | Unisex Baby & Toddler, Boys, Girls, Kids, Teens, Adults |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Machine Washable |
| Capacity | 20oz |
| Item Height | 7 in |
| Features | Engraved, Insulated, With Lid, Dishwasher Safe, Suitable for Hot Beverage, Double Walled |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 3.5 in |
| Pattern | Solid Color |
| Lid Type | Drink Through |
| Character | Gift For Music Lover, Gift For Him/Her, Gift For Friends & Family, Gift For Concert Lover, Gift For Music Teachers, Gift For Music Players, Travel Mug, Birthday Gift, Gift For Boyfriend/Girlfriend, Valentine's day Gift, Stylish Gift, Gift For Coworker |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Supplymartonline |
| Type | Tumbler |
| Model | Tumbler Coffee Mug |
| Theme | Music, Drum Beat, Drum Vibes Only, Music Band, Rock, Hit The Beat in Style, Musician, Music Note |
| Character Family | Artistic Design |
| Item Weight | 10.8oz |
| Personalization Instructions | Please enter the name that you would like on the tumbler. |
Check the listing for details. Musician’s Personalized Tumbler – 20oz Engraved Name & Notes Theme Travel Mug. Color: Black, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 22.99 USD. This 20oz stainless steel tumbler is the perfect addition to your collection. Keep your drinks hot and your soul inspired! This tumbler is ideal for those who love Music of all type and strong coffee.