| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Frame Material | Steel |
| Item Height | 109.0 cm |
| Item Length | 72.0 cm |
| Item Weight | 12.8 kg |
| Item Width | 78.5 cm |
| Room | Bedroom,Home Office/Study,Living Room |
| Style | Modern |
| Type | Swivel Chair |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Material | Plastic, Fabric, Metal, Leather Sponge |
Check the listing for details. NAFE Criss Legged Chair Office Desk With Back Support Meditation Yoga Chair US. Color: Black, Condition: New. Listed at 82.99 USD. Double-layer design with back support & adjustable height for various pose. Easy assembly for yoga enthusiasts seeking comfort. Backrest can be adjusted 90 degrees-120 degrees forward and backward. Height Adjustable: Easily adjust the seat height from 47.5 cm to 59 cm to match various desk heights and individual comfort needs, supporting ergonomic pose and enhanced relaxation.