| Colors | Standard-Black |
|---|---|
| Seat Material | Polyester |
| Folded Dimensions | 21 in x 36 in |
| Suitable For | Indoor/Outdoor |
| Weight Capacity | 500 lb |
| Brand | NAIZEA |
| Color | Black/Green |
| Item Height | 36 in |
| Item Length | 21 in |
| Item Width | 20 in |
| Type | Chair |
| Features | Breathable, Cup Holder, Foldable, Lightweight, Padded, Waterproof, Side Pockets, Portable |
| Item Weight | 11.73 lb |
Check the listing for details. NAIZEA 36" Tall Folding Director Camping Chair with Side Table Oversized 500 lb. Color: Black/Green, Condition: New. Listed at 69.99 USD. 36"/46" Tall Heated Directors Chair Foldable Camping Chair with Side Table and Mesh Pockets ,Black & Green.