| Brand | NAIZEA |
|---|---|
| Type | Zero Gravity Chair |
| Color | Warm White |
| Item Height | 45 in |
| Mat material | Pearl Cotton Mat&Gray short fleece |
| Mat Color | Blue Gray |
| Item Length | 28 in |
| Country of Origin | Unknown |
| Item Width | 26 in |
Check the listing for details. NAIZEA Adults Foldable Zero Gravity Chair Reclining Lounge Chairs w/Headrest. Color: Warm White, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 78.99 USD. ▶【 STURDY & DURABLE】 : The Zero Gravity Chair is built with premium quality materials to enhance the load-bearing capacity of the chair, which provide increased durability and resistance. ▶【ADJUSTABLE RECLINING POSITION】 : This Patio Recliner Chairs can be adjusted to the desired angle and easy to switch from 90 to 170 degrees enjoying different pleasures.