| Mat | With Navy Pearl Cotton Mattress |
|---|---|
| Folding Size | 26 in x 37.4 in |
| Type | Zero Gravity Chair |
| Brand | NAIZEA |
| Color | Black Blue Gray Green |
| Item Height | 45 in |
| Item Length | 28 in |
| Item Width | 26 in |
| Set Includes | Chair, Cushion, Table |
| Material | Steel Pipe + Oxford Cloth |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Features | Reclinable, Cup Holder, Cushion Included, Adjustable, Foldable, Tray, With Headrest |
| Style | Modern |
| Department | Adults |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Item Weight | 18.7 lb |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | No |
| Year Manufactured | 2025 |
Check the listing for details. NAIZEA Outdoor Padded Lawn Recliner Zero Gravity Chair Folding Chaise Chairs&Mat. Color: Black Blue Gray Green, Condition: New. Listed at 86.99 USD. Zero Gravity Chair supports up to 440 lbs. Upgrading the fabric to make sleep more comfortable;This outdoor recliner can be adjusted from 90º to 170º effortlessly for your preference. Simply push the clip to unlock the position, and pull the clip back to secure it at your desired position;This folding lawn chair can be folded and unfolded in seconds.