| Brand | NAIZEA |
|---|---|
| Type | Chair |
| Frame Material | Steel |
| Color | Gray |
| Item Height | 37.4 in |
| Folded Dimensions | 37.4 in x 14 in |
| Item Length | 41 in |
| Item Width | 22 in |
| Suitable For | Backpacking, Hiking, Camping, Indoor/Outdoor |
| Features | Cup Holder, Foldable, Padded, Portable, Breathable, Lightweight |
| Weight Capacity | 660 lb |
| Item Weight | 14.9 lb |
Check the listing for details. NAIZEA Oversized Padded Camping Chair Folding Loveseat Couch Double Duo Chair. Color: Gray, Condition: New. Listed at 67.99 USD. NAIZEA Oversized Fully Padded Camping Chair Folding Loveseat Camping Couch Double Duo Chair Heavy Duty Quad Fold Arm Chair with Cup Hold - Supports 660 LBS.