| Brand | NAIZEA |
|---|---|
| Folding Size | 37.4 in x 26 in |
| Type | Zero Gravity Chair |
| Color | Gray |
| Item Height | 45 in |
| Item Length | 26.4 in |
| Item Width | 30.5 in |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Features | Foldable, Cushion Included, Portable, With Headrest, With Armrest |
| Style | Modern |
| Department | Adults, Kids |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Item Weight | 18.4 lbs |
| Maximum Weight Capacity | 440 lb |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
Check the listing for details. NAIZEA Zero Gravity Chair Reclining Lounge Chair w/Pad & Headrest Padded Armrest. Color: Gray, Condition: New. Listed at 94.98 USD. NAIZEA Zero Gravity Chair, Premium Lawn Recliner Folding Portable Chaise Lounge with Detachable Cushion, Headrest ,Arm Cushion and Cup Holder, Reclining Patio Lounger Chair. 【Removable Soft Pad 】In this type of zero gravity chair,we have added cushions to the armrests of this gravity chair, providing a more comfortable user experience.