| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Nate Home by Nate Berkus |
| Pattern | Woven |
| Type | Decorative Pillow |
| Shape | Square |
| Size | 20 x 20 in |
| Color | Parchment |
| Fill Material | 68% acrylic/32% cotton |
| Item Height | 20 in |
| Style | Decorative |
| Theme | Floral & Garden |
| Item Length | 20 in |
| Item Width | 20 in |
Check the listing for details. Nate Home by Nate Berkus Solid Woven Decorative Pillow Size 20x20” Parchment New. Color: Parchment, Condition: New with tags. Listed at 59.99 USD. This is for a New Nate Home by Nate Berkus Solid Woven Decorative Pillow Size 20”x20” Parchment (Lt. Beige). The pillow is new and comes with the tags attached. #AB130 Pillow — 20" square This neutral, linen-blend pillow creates an easygoing waffle-weave pattern bordered with solid trim, bringing a tailored finish anywhere it’s placed. Hidden zipper closure Reverses to same 50% cotton, 50% linen, 100% cotton lining 100% polyester fill Machine washable