| Pieces | 5 |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Shape | Round |
| Occasion | Anniversary, Birthday, Christening, Christmas, Engagement, Father's Day, Graduation, Mother's Day, Valentine's Day |
| Main Stone Width | 7 mm |
| Main Stone Color | Multicolor |
| Metal | Silver Plated |
| Secondary Stone | Moonstone |
| Vintage | Yes |
| Main Stone | Assorted Gemstones |
| Ring Size | 5 To 11 Mix |
| Main Stone Treatment | Not Enhanced |
| Main Stone Shape | Cabochon |
| Style | Cocktail |
| Base Metal | Brass |
| Gemstone Clarity Grade | Eye Clean |
| Features | Adjustable |
| Number of Gemstones | 1 |
| Handmade | Yes |
| Main Stone Creation | Natural |
| Seller Warranty | Yes |
| Cut Grade | Excellent |
| Color | Silver |
| Sizable | Yes |
| Material | Gemstone |
| Setting Style | Channel-Set |
| Brand | Handmade |
| Type | Ring |
| Metal Purity | Unknown |
| Main Stone Depth | 4 mm |
| Theme | Beauty |
| Main Stone Length | 9 mm |
| Country/Region of Manufacture | India |
| Country of Origin | India |
| Wholesale | Yes |
Check the listing for details. Natural Assorted Crystal Silver Plated Handmade Adjustable Poison Ring For Women. Color: Silver, Condition: New without tags, Made in India. Listed at 27.99 USD.