| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1975871 |
| MPN | PR-4753-1975871 |
| Color | Blue |
| Type | Bar Stools |
| Style | Transitional |
| Item Height | 27" |
| Item Width | 21" |
| Item Length | 15" |
| Category | Bar Stools |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Coastal Big and Tall 27" Wood Counter Stool in Blue |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Bar Stools |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Coastal Big and Tall 27" Wood Counter Stool in Blue |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493297294 |
Check the listing for details. Pemberly Row Coastal Big and Tall 27" Wood Counter Stool in Blue. Color: Blue, Condition: New. Listed at 92.17 USD. Seat Height: 25". Blue Finish. 100% Polyester Upholstery.