| Material | Fabric |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-498852 |
| MPN | PR-498852 |
| Color | Tan |
| Type | Sofas |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 78" |
| Item Length | 32" |
| Category | Sofas |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Fabric Upholstered Sofa in Fawn Tan |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Sofas |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Fabric Upholstered Sofa in Fawn Tan |
| Installation | Yes |
| UPC | 680270325661 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Fabric Upholstered Sofa in Fawn Tan. Color: Tan, Condition: New. Listed at 527.99 USD. Straight arms and square footers along with tonal fabrics and an espresso finish create a modern look that will enhance your living room, guestroom or den. Finish: Fawn tan. Material: Fabric.