| Country of Manufacture | India |
|---|---|
| Material | Metal |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2017939 |
| MPN | PR-4753-2017939 |
| Color | Gold |
| Type | Bar Stools |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 26" |
| Item Width | 16" |
| Item Length | 16" |
| Category | Bar Stools |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Gold Metal Counter Stool - 16"W x 16"D |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Metal |
| Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Bar Stools |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Gold Metal Counter Stool - 16"W x 16"D |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508611573 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Gold Metal Counter Stool - 16"W x 16"D x 26.5"H. Color: Gold, Condition: New. Listed at 173.01 USD. This elegant stool features a stylish wire seat to add instant visual interest to your seating. Contemporary Design. Seat Depth: 16". Stylish Wire Seat. Seat Height: 26.5".