| Country of Manufacture | India |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1543039 |
| MPN | PR-4753-1543039 |
| Color | Multi-Color |
| Type | Bedroom Benches |
| Style | Farmhouse |
| Item Height | 10" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 12" |
| Category | Bedroom Benches |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Mountain Lodge Bench in Multi-Color |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Bedroom Benches |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Mountain Lodge Bench in Multi-Color |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508250192 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Mountain Lodge Bench in Multi-Color. Color: Multi-Color, Condition: New. Listed at 184.26 USD. This Southwestern-inspired stool will stylishly enhance your space. Featuring a Mountain Lodge design aesthetic, it is hand crafted from select Wood solids, 20% wool, 80% jute. Shape: Rectangular. Product Weight : 10 lb.