| Material | Velvet |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | 2932966-PKG |
| MPN | 2932966-PKG |
| Color | Green |
| Type | Bar Stools |
| Style | Modern |
| Item Height | 40" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 22" |
| Category | Bar Stools |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Velvet Bar Stool in Green (Set of 4) |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Bar Stools |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Velvet Bar Stool in Green (Set of 4) |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508372467 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Velvet Bar Stool in Green (Set of 4). Color: Green, Condition: New. Listed at 357.10 USD. This gorgeous stool is designed with a simple line but also takes artful dodges. Velvet Upholstery. Chair Weight Capacity: 350 lbs. Non-marking floor protectors.