| Material | Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1545273 |
| MPN | PR-4753-1545273 |
| Color | Black |
| Type | Dining Chairs |
| Style | Modern |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 17" |
| Item Length | 20" |
| Category | Dining Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Dining Chair with Molded Plastic Seat in Black (Set |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Chairs |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Dining Chair with Molded Plastic Seat in Black (Set |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508203471 |
Check the listing for details. Pemberly Row Dining Chair with Molded Plastic Seat in Black (Set of 2). Color: Black, Condition: New. Listed at 187.99 USD. Modern design is at its best in the Celine side chairs. Crafted from easy-to-clean molded plastic, these chairs have a contoured shell with a lightly padded seat that is upholstered in vegan leather.