| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2949878 |
| MPN | PR-4753-2949878 |
| Color | Black |
| Type | End Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 19" |
| Item Length | 16" |
| Category | End Tables |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row End Table in Americano in Stainless Steel Tubes |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row End Table in Americano in Stainless Steel Tubes |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508630123 |
Check the listing for details. Pemberly Row End Table in Americano in Stainless Steel Tubes. Color: Black, Condition: New. Listed at 121.24 USD. Pemberly Row End Table is designed to fit in your space and fit on your budget. It can be used as end table, nightstand, or hallway table. All the materials are manufactured in Malaysia and comply with the green rules of production.