| Material | Fabric |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2250295 |
| MPN | PR-4753-2250295 |
| Color | Gray |
| Type | Office Chairs |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 26" |
| Item Length | 31" |
| Category | Office Chairs |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row High Back Fabric Office Chair with Arms in Light Gra |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Office Chairs |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row High Back Fabric Office Chair with Arms in Light Gra |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493921168 |
Check the listing for details. Pemberly Row High Back Fabric Office Chair with Arms in Light Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 201.43 USD. Along with its appealing look, this desk chair also includes a variety of features intended to provide exceptional comfort and functionality. Adjustable chair tilt and tension set the rate and ease of recline; tilt lock sets the chair in an upright position.