| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2949817 |
| MPN | PR-4753-2949817 |
| Color | Brown |
| Type | End Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 20" |
| Item Width | 15" |
| Item Length | 12" |
| Category | End Tables |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Industrial Metal Frame End Table in 1-Pack in Amber |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Industrial Metal Frame End Table in 1-Pack in Amber |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508623484 |
Check the listing for details. Pemberly Row Industrial Metal Frame End Table in 1-Pack in Amber Pine. Color: Brown, Condition: New. Listed at 55.72 USD. Create the perfect living room space with this Pemberly Row that will sit perfectly next to your chair or sofa and are both beautiful and functional. This storage end table is easy to assemble with step-by-step instructions.