| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2652574 |
| MPN | PR-4753-2652574 |
| Color | White |
| Type | Rocking Chairs |
| Style | Farmhouse |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 26" |
| Item Length | 22" |
| Category | Rocking Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Mahogany Rocking Chair with Cushion Seat & Back in W |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Rocking Chairs |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Mahogany Rocking Chair with Cushion Seat & Back in W |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493966749 |
Check the listing for details. Pemberly Row Mahogany Rocking Chair with Cushion Seat & Back in White. Color: White, Condition: New. Listed at 473.40 USD. This stylish accent rocking chair, with its sturdy mahogany construction, padding, and studded accents, is full of rugged charm and character that is easily imagined in a cozy living room or lodge.