| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2012224 |
| MPN | PR-4753-2012224 |
| Color | Yellow |
| Type | Rocking Chairs |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 26" |
| Item Length | 36" |
| Category | Rocking Chairs |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Pemberly Row Mid-Century Modern Tight Back Velvet Rocking Chair i |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Rocking Chairs |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Mid-Century Modern Tight Back Velvet Rocking Chair i |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493723786 |
Check the listing for details. Pemberly Row Mid-Century Modern Tight Back Velvet Rocking Chair in Yellow. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 393.24 USD. Rock your baby to sleep in comfort with the Mid-Century Modern button-tufted Yellow Velvet Rocking Chair. Upholstered in durable, high-quality Velvet, this tasteful piece features elegant squared arms for convenience.