| Material | Fabric |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2636360 |
| MPN | PR-4753-2636360 |
| Color | Beige |
| Type | Accent Chairs |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 25" |
| Item Length | 26" |
| Category | Accent Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Beige Linen Fabric Chair with Solid Wood Fram |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Accent Chairs |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Beige Linen Fabric Chair with Solid Wood Fram |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493916188 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Beige Linen Fabric Chair with Solid Wood Frame. Color: Beige, Condition: New. Listed at 94.71 USD. Comfort, Style, and Quality! These are the words that define the Collection. Upholstery Material: Linen Fabric. Full Foam Seat Cushion. Natural Solid Wood Arms. Upholstery Color: Beige. Seat Height: 16.5".