| Material | Fabric |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2868669 |
| MPN | PR-4753-2868669 |
| Color | Black |
| Type | Bar Stools |
| Style | Modern |
| Item Height | 42" |
| Item Width | 16" |
| Item Length | 20" |
| Category | Bar Stools |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Boucle Bar Height Stools (Set of 2) in Black |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Bar Stools |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Boucle Bar Height Stools (Set of 2) in Black |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508188624 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Boucle Bar Height Stools (Set of 2) in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 289.14 USD. Slightly Padded Seat and Back with Boucle Upholstery. Added Footrest Provides the Perfect Perch to Rest Your Legs. Tone-On-Tone Adds An Updated Modern Look. Seat Height : 29.5. Seat Width : 16.5. Seat Depth : 16.