| Material | Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2703275 |
| MPN | PR-4753-2703275 |
| Color | Brown |
| Type | Dining Chairs |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 23" |
| Category | Dining Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern / Contemporary Dining Chair in Taupe Finish |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Chairs |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern / Contemporary Dining Chair in Taupe Finish |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493809008 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern / Contemporary Dining Chair in Taupe Finish. Color: Brown, Condition: New. Listed at 367.83 USD. The Dining chairs' contemporary design and comfort are hard to match. Sold in a set of 2. Upholstered with a soft, durable fabric in Taupe. Multi-functional chair can be used in kitchen, dining room, office or sitting area.