| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1829808 |
| MPN | PR-4753-1829808 |
| Color | Black |
| Type | End Tables |
| Style | Traditional |
| Item Height | 26" |
| Item Width | 18" |
| Item Length | 18" |
| Category | End Tables |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern / Contemporary End Table in Black Wood Finish |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern / Contemporary End Table in Black Wood Finish |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493922226 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern / Contemporary End Table in Black Wood Finish. Color: Black, Condition: New. Listed at 100.43 USD. Beautifully crafted from solid rubberwood, this piece will stand up to any occasion. Material: Solid Rubber Wood Legs, MDF Shelves, Rubber Wood Veneer. Beautiful black wood finish. Tapered Legs with Clean Lines.